• 727 99 88 98
    piotr@boskimasaz.pl

  • Korzystaj z masaży cały tydzień 9.00-23.00,
    dojazd ze stołem do masażu Kielce.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny

211 300 Piotr Czajkowski

klasyczne nastrajanie człowieka masażem

Masaż klasyczny – jest niewątpliwie najbardziej znanym rodzajem  masażu w naszym kręgu kulturowym. A na pewno w Polsce. Jego popularność bierze się w dużej mierze stąd, iż najczęściej to właśnie na masaż klasyczny lekarze wypisują skierowania. A ludzie, którzy nie bardzo orientują się w dostępnych możliwościach pracy z tkankami, terapiach czy innych metodach manualnych prawie na pewno wymienią ten masaż. Bo znają przynajmniej jego nazwę i prawdopodobnie tylko takiej formy masażu do tej pory doświadczyli.

To nic innego jak mechaniczne zabiegi manualne, które przez powierzchnię ciała działają bezpośrednio na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki stawowe i więzadła. Pośrednio, przez zmiany odruchowe na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy oraz narządy wewnętrzne.

Stosujemy masaż klasyczny zarówno jako metodę leczenia (masaż leczniczy a bardziej prawidłowo wg mnie – masaż medyczny) jak i dla rozluźnienia (relaksu) lub pobudzenia.

Wykorzystujemy go do łagodzenia lub likwidacji zewnętrznych i wewnętrznych objawów oraz przyczyn chorób i dysfunkcji.

Masaż klasyczny stanowi bazę techniczną dla wielu innych masaży, w których wykorzystuje się jego techniki. Charakteryzuję się poniższymi technikami wykonywanymi (książkowo) w takiej kolejności:

głaskanie -> rozcieranie -> wyciskanie -> ugniatanie -> oklepywanie (uderzanie) -> wstrząsanie -> wibracja -> oraz często ruchy bierne

W rzeczywistości odchodzi się od takiego sztywnego schematu. Przecież kierujemy się konkretną sytuacją oraz mądrością  a nie kartką papieru z jedną, niezmienną  strategią postępowania. Nieprawdaż?

Masaż klasyczny możemy wykonywać jako ogólny, czyli taki gdzie masowane są kończyny dolne i górne, plecy i kark, brzuch i klatka piersiowa kończyny górne. Zazwyczaj twarz i głowę traktuje się osobno. Jako częściowy masowany jest wybrany obszar np. same plecy i kark lub same nogi (noga).

I nie ma se co oszukiwać, że jeden masaż klasyczny zdziała cuda. A ponieważ jest to zabieg ilościowy to dopiero po serii 5-6 masaży klasycznych można się spodziewać konkretniejszego efektu leczniczego.

Z reguły stosujemy 10-12 sesji masażu klasycznego. Zwłaszcza jeśli są krótkie.
Po ok 2 tyg przerwie śmiało możemy ja powtórzyć lub przejść na tryb co 2-3 dni
Jedno regularne spotkanie raz w tygodniu tez jest OK – raczej dla podtrzymania efektu i rozpracowywania na bieżąco pojawiającej nierównowagi, napięć. I żebyśmy o sobie nie zapomnieli 🙂

Zanim zdecydujesz się na masaż klasyczny lub jego pochodne przeczytaj proszę jakie są przeciwwskazania czyli kiedy nie masujemy.

Zapisuję się na konsultację i pierwszą wizytę lub podaruj ważnej osobie (np. sobie) serię masaży.

Podobne wpisy

  • Masaż miodem Masaż miodem tzw. rosyjski jest przede wszystkim  zabiegiem oczyszczającym, odtruwającym. Do Polski przywędrował z terenów Ukrainy i Rosji. Stosowano go także w Tybecie i Chinach. W […]
  • masaż gumową bańką chińską w KielcachMasaż bańką chińską Masaż bańką (Rubber Chinese Cupping) - wykonywany gumową bańką z użyciem środka poślizgowego jest zabiegiem podciśnieniowym. Bańki chińskie najbardziej są znane u nas z  wykorzystania […]
  • Masaż działa tak jak leki przeciwzapalne i ma wpływ na genyMasaż działa tak jak leki przeciwzapalne i ma wpływ na geny  Terapia masażem powoduje wyłączanie działania genów odpowiedzialnych za stany zapalne, a włączanie tych genów, które ułatwiają proces zdrowienia mięśni - wynika z niedawnego […]

Zostaw komentarz